Ten rodzaj podkładu musi być on odporny na zmiany temperatury, elastyczny, a jednocześnie wystarczająco sztywny i wytrzymały, by uniemożliwić uszkodzenie instalacji grzewczej oraz samej posadzki. Podkład podłogowy stanowi otulinę instalacji. Jego grubość dla podkładów tradycyjnych (np. mixokret) to nawet 6-8 cm przy ok 60 % skuteczności pracy, ale jeśli zastosujemy wylewki anhydrytowe czy polimerowo-cementowe możemy grubość podkładu zmniejszyć nawet o 50 %, a skuteczność podnieść do 95 %. Te samorozpływne podkłady doskonale otaczają instalację grzewczą, co zapewnia efektywne oddawanie ciepła przez instalację całym jej przekrojem, a to prowadzi to do równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni i gwarantuje maksymalne wykorzystanie systemu, podnosi komfort użytkowania i obniża koszty ogrzewania.
—
W naszej ofercie:
Rozwiązanie bardzo rzadko spotykane z uwagi na duże straty ciepła oraz nierównomierną pracę poszczególnych warstw podkładowych pod wpływem temperatury. Może to skutkować powstawaniem pęknięć i odspojeń.
Skuteczne wówczas, gdy nie ma ograniczeń związanych z koniecznością zastosowania izolacji termicznej pod instalacją ogrzewania. Rozwiązanie stosunkowo rzadko wykorzystywane.
Najczęściej stosowane rozwiązanie.
Z uwagi na możliwe odkształcenia konstrukcji nośnej, rozwiązanie to wymaga szczególnej uwagi przy doborze właściwych warstw i materiałów oraz przy samym wykonaniu podkładu. Najczęściej stosowane z ogrzewaniem elektrycznym.