NA INSTALACJACH GRZEWCZYCH

Podkłady na instalacjach grzewczych

Ten rodzaj podkładu  musi być on odporny na zmiany temperatury, elastyczny, a jednocześnie wystarczająco sztywny i wytrzymały, by uniemożliwić uszkodzenie instalacji grzewczej oraz samej posadzki. Podkład podłogowy stanowi otulinę instalacji. Jego grubość dla podkładów tradycyjnych (np. mixokret)  to nawet 6-8 cm przy ok 60 % skuteczności pracy, ale jeśli zastosujemy wylewki anhydrytowe czy polimerowo-cementowe możemy grubość podkładu  zmniejszyć nawet o 50 %,  a skuteczność podnieść do 95 %. Te samorozpływne podkłady doskonale otaczają instalację grzewczą, co zapewnia efektywne oddawanie ciepła przez instalację całym jej przekrojem, a to prowadzi to do równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni i gwarantuje maksymalne wykorzystanie systemu, podnosi komfort użytkowania i obniża koszty ogrzewania. 

 

W naszej ofercie:

PODKŁADY ZESPOLONE Z INSTALACJĄ GRZEWCZĄ

Rozwiązanie bardzo rzadko spotykane z uwagi na duże straty ciepła oraz nierównomierną pracę poszczególnych warstw podkładowych pod wpływem temperatury. Może to skutkować powstawaniem pęknięć i odspojeń.

PODKŁADY GRZEWCZE NA WARSTWIE ODDZIELAJĄCEJ

Skuteczne wówczas, gdy nie ma ograniczeń związanych z koniecznością zastosowania izolacji termicznej pod instalacją ogrzewania. Rozwiązanie stosunkowo rzadko wykorzystywane.

PODKŁADY GRZEWCZE NA WARSTWACH IZOLACJI (TERMICZNEJ, AKUSTYCZNEJ)

Najczęściej stosowane rozwiązanie.

PODKŁADY GRZEWCZE NA PODŁOŻU KRYTYCZNYM (DESKA, PŁYTA OSB)

Z uwagi na możliwe odkształcenia konstrukcji nośnej, rozwiązanie to wymaga szczególnej uwagi przy doborze właściwych warstw i materiałów oraz przy samym wykonaniu podkładu. Najczęściej stosowane z ogrzewaniem elektrycznym.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. ZAPYTAJ O WYCENĘ >>

+48 660 95 00 94biuro@absskater.pl