Posadzka wizytówką firmy

Obserwujemy to zwłaszcza w zakładach, które należą w całości lub są współwłasnością zagranicznych inwestorów. Ładna, estetyczna, łatwa w utrzymaniu czystości posadzka jest jednym z istotnych elementów budujących wizerunek firmy jako czystego, poukładanego i dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa. I to nie tylko w oczach partnerów handlowych – klientów czy dostawców, ale również wśród własnych pracowników.

Niestety, również dzisiaj poplamione i zabrudzone, szare, bure i nijakie. Wytarte i matowe. Tak w  firmach wyglądają większość betonowe posadzki przemysłowe. Zarówno na halach produkcyjnych, jak i magazynowych, pomieszczeniach socjalnych czy technicznych.  Do niedawna wygląd posadzki był lekceważony przez właścicieli i administratorów obiektów przemysłowych. Ten trend zaczyna się pomału zmieniać również w naszym kraju. Znane są również przypadki budowy nowych hal produkcyjnych , gdzie nową posadzkę betonową w technologii polerowanego betonu polscy Inwestorzy zamawiali po to , żeby zrobić – skutecznie jak się później okazywało – dobre wrażenie na swoich partnerach biznesowych, który planowali zlecenia polskiej firmie wykonywania dla nich podzespołów,  w tym właśnie zakładzie.

Posadzki powinny  być gładkie i estetyczne, najlepiej w jak jasnych kolorach. Wtedy każde zabrudzenie może być od razu zauważone i usunięte, a drobny element czy niewielki podzespół, który upadnie,  nie pozostanie niezauważony . Tak zwykle wyglądają posadzki betonowe przez kilka pierwszych miesięcy. Niestety jak wszystko, a może przede wszystkim posadzki mimo nawet częstego sprzątania zużywają się dość szynko. Początkowy użyty preparat zabezpieczający zostaje wytarty przez ruch pieszy czy ruch wózków widłowych.

Beton z każdym miesiącem staje się coraz bardziej porowaty – posadzka zaczyna być: powierzchniowo otwarta”. To sprawi, że coraz łatwiej zaczyna „łapać zabrudzenia” i substancje takie jak na przykład: płyny eksploatacyjne z maszyn i urządzeń, oleje i smary techniczne, a nawet napoje, czy inne artykuły spożywcze, które znajdą się na posadzce nie znikają z niej bez śladu. Coraz trudniej nie tylko doczyścić posadzkę, ale również przez dłuższy czas utrzymać ją w należytym stanie technicznym i estetycznym.

 

Warto sięgnąć po impregnat.                    

W takich sytuacjach, kiedy posadzka jest już wyraźnie przybrudzona, trzeba ją dokładne doczyścić odpowiednimi środkami chemicznymi i materiałami ściernymi – padami, szczotkami, czasem wręcz przeszlifować przy pomocy specjalistycznych urządzeń z narzędziami „diamentowymi” o właściwych gradacjach i stopniach twardości.

Po tych zabiegach posadzkę należy zaimpregnować  – uszczelnić kapilary – pory w betonie preparatami na bazie krzemianów,  polimerów, itd. i pozostawić je do wyschnięcia. Po wyschnięciu wypolerować powłokę polerką o wysokich obrotach. Podczas polerowania powłoki polimerowej wytwarzana jest na jego powierzchni temperatura, która wyzwala dodatkowe reakcje chemiczne. Dzięki temu posadzka jest jeszcze lepiej zabezpieczona przez wnikaniem zanieczyszczeń różnego typu.

W zależności od intensywności ruchu, obciążeń mechanicznych i chemicznych, i ich charakterystyki  impregnacja posadzki powinna być powtarzana co jakiś czas. To pozwala  utrzymać ją w dobrej kondycji i nie przepłacać za jej codzienną pielęgnację.

+48 660 95 00 94biuro@absskater.pl